Oslavy 100. let založení ČsOL, Praha Vítkov 4.9.2021

01 Zář Oslavy 100. let založení ČsOL, Praha Vítkov 4.9.2021

Československá obec legionářská slaví 100 let od svého založení. Ani náš klub nebude v sobotu chybět, jako stráž praporů a v prezentacích dobových táborů. S ČsOL na mnohých projektech úzce spolupracujeme a mnozí z našich členů jsou i členové jednot ČsOL. Budeme se na Vás těšit v sobotu 4.9.2021 v Praze u památníku na Vítkově.
.
VI. MANIFESTAČNÍ SJEZD ČESKOSLOVENSKÉ OBCE LEGIONÁŘSKÉ
Sobotu 4. 9. 2021 si v kalendáři zakroužkujte, abyste nezapomněli přijít na oslavu 100. výročí založení Československé obce legionářské. Organizace, kterou založili samotní legionáři z první světové války v roce 1921, a která přežila dva své konce, byla obnovena v roce 1991 veterány druhé světové války, je dnes oporou demokracie v České republice a nositelkou odkazu československých legionářů, příslušníků domácího i zahraničního odboje a novodobých válečných veteránů. Nyní navazuje na tradici manifestačních sjezdů pořádaných již od první republiky.
V 10 hodin bude manifestační sjezd slavnostně zahájen na Václavském náměstí, odkud se vydá manifestační průvod přes ulice Na Příkopě a Hybernská na vrch Vítkov. Ve 12 hodin se uskuteční slavnostní nástup na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově a po zbytek dne budete moci navštívit program uvnitř památníku i v jeho okolí, kde se budou setkávat váleční veteráni, jejich potomci, a členové vojensko-historických klubů a Československé obce legionářské. Více informací najdete v přiloženém plakátu.
Všichni jste srdečně zváni!