LIBUŠE volá Londýn

29 Pro LIBUŠE volá Londýn

Rota Nazdar a Československá obec legionářská představují svůj nový projekt věnovaný 75. výročí působení parašutistů ze skupiny Silver A na území protektorátu Čechy a Morava. Budeme pravidelně přinášet informace o činnosti parašutistů před 75 lety. Představíme naše nové poznatky a vzpomínkové akce, které k 75. výročí chystáme.
Máte se na co těšit!

Kontinuální přenos činnosti paraskupiny Silver A jsme zahájili včera večer na naší nové facebookové stránce Libuše volá Londýn.
Během následujícího půl roku bude přinášet informace o činnosti paraskupin v protektorátu před 75 lety. Začínáme pomalu na letišti Tangmere, kam se už pomalu chystá skupina osmi československých vojáků, aby v noci z 28. na 29. prosince přistáli na určených místech.

Libuse_banner

Kolem poledne 28.prosince 1941, tedy před 75 lety se 8 mužů zvláštní skupiny D pomalu připravovalo k odjezdu na letiště Tangmere, odkud je měl bombardovací letoun dopravit do protektorátu.
Náš přenos operace Silver A jsme zahájili na autentickém místě dopadu paraskupiny a přesně ve stejný čas u obce  Senice. Letadlo Halifax, kterému velí F/Lt Ronald C. Hockey prolétá nad protektorátem. Kromě posádky parašutisty doprovází štábní kapitán Jaroslav Šustr jako dispečer. Na seskok se připravuje Anthropoid ve složení rtm. Josef Gabčík a rtm. Jan Kubiš, Silver A ve složení npor. Alfred Bartoš, rtm. Josef Valčík a svob. Jiří Potůček. Silver B tvoří dvojice rt. Jan Zemek a čet. Vladimír Škacha.

VÍCE NA FACEBOOKOVÉ STRÁNCE Libuše volá Londýn