Sodomkovo Vysoké Mýto – report z akce

08 Čvn Sodomkovo Vysoké Mýto – report z akce

V sobotu 3.6.2017 jsme se zúčastnili tradičního festivalu ve Vysokém Mýtě ve stejnokrojích čs. republikové armády. Doslova nabitý celodenní program přilákal velké množství lidí, kteří měli možnost prohlédnout si autoveterány karosované legendární místní firmou Sodomka, divadelní představení, přehlídku módy první republiky, dobové cyklisty, dobovou hudbu a vůbec vše co souviselo s Československem 20tých a 30tých let minulého století. I my jsme svou mírou přispěli k oživení akce a diváci si mohli prohlédnout naši malou expozici věnovanou československé armádě za první republiky, včetně komentované prohlídky výstroje a výzbroje.

O festivalu

Sodomkovo Vysoké Mýto je festival věnovaný vynikajícímu automobilovému designérovi a karosáři, vysokomýtskému rodákovi Josefu Sodomkovi, který svojí invencí, originalitou a smyslem pro eleganci učinil ze značky Carrosserie Sodomka vlajkovou loď československého karosářství 30. a 40. let 20. století.
Festival si klade ambice stát se velkou a významnou akcí zaměřenou na kulturu a životní stylu 1. československé republiky, zejména pak 30. letům 20. století. Nosným tématem každoročních setkávání bude automobilismus a srazy autoveteránů s karosérií Sodomka. Druhým stěžejním prvkem bude přehlídka hudebních interpretů zaměřených svojí produkcí na swingovou a jazzovou hudbu. Prolínání celé řady doplňkových akcí festivalem, jako např. srazy cykloveterán klubů, přehlídky vojenských a četnických historických spolků, módní přehlídky dobového oblečení a další, je samozřejmostí. V neposlední ředě je snahou organizátorů vrátit Vysoké Mýto na jeden den o několik desítek roků nazpět a celému městu vdechnout život proklamovaného období 30. let 20. století.
Každý ročník Sodomkova Vysokého Mýta je zaměřen na spolupráci vysokomýtské karosárny a konkrétní automobilky, na jejichž podvozcích vznikaly legendární karoserie Sodomka.

 

Foto: Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě